close
چت روم
فار30 بلاگ
pishvaz.ir

پیشوازهاداستان آموزنده خودت باش - داستان یک سنگ تراش

  • بازدید : 367
  • تاریخ: پنجشنبه 31 فروردين 1391
  • نظرات

ساعتی میزان آنی، ساعتی موزون این / بعد از این میزان خودشو تاشوی موزن خویش. "مولوی"

اگر قورباغه بخواهد که مانند فیل دیده شود می ترکد. "اندیشه های مدیریت"


داستان آموزنده "خودت باش"

روزی، سنگ تراشی که از خود ناراضی بود و احساس حقارت می کرد، از نزدیکی خانه بازرگانی رد شد. در باز بود و او خانه مجلل، باغ و نوکران بازرگان را دید و به حال او غبطه خورد و با خود گفت : این بازرگان چقدر قدرتمند است! و آرزو کرد مانند بازرگان باشد.


در یک لحظه او تبدیل به بازرگانی با جا و جلال شد. تا مدت ها فکر می کرد که از همه قدرتمند تر است. تا اینکه یک روز حاکم شهر از آنجا عبور کرد، مرد دید که همه مردم به حاکم احترام می گذارند، حتی بازرگانان، با خود فکر کرد: کاش من هم یک حاکم بودم، آن وقت از همه قوی تر می شدم!


در همان لحظه او تبدیل به حاکم مقتدر شهر شد، در حالی که روی تخت روانی نشسته بود و مردم همه به او تعظیم می کردند، احساس کرد که نور خورشید او را میآزارد، با خود فکر کرد که خورشید چقدر قدرتمند است.


ادامه داستان "خودت باش" در ادامه مطلب ..


او آرزو کرد که خورشید باشد و فوراً تبدیل به خورشید شد و سعی کرد با تمام نیرو به زمین بتابد و ان را گرم کند.


پس از مدتی ابری بزرگ و سیاه آمد و جلوی تابش او را گرفت. پس با خود انیدیشید که نیروی ابر از خورشید بیشتر است و در یک ان تبدیل به ابری بزرگ شد.


کمی نگذشته بود که بادی آمد و او را به این طرف و آن طرف هُل داد. این بار آرزو کرد که باد شود و فوراً تبدیل به باد شد. ولی وقتی به نزدیکی صخره سنگی رسید، دیگر قدرت تکان دادن صخره را نیافت. با خود گفت: "قویترین چیز در دنیا صخره سنگی است و ناگهان تبدیل به سنگی بزرگ و عظیم شد.


همان طور که محکم ایستاده بود ناگهان صدایی شنید و احساس کرد که دارد خُرد می شود. نگاهی به ایین انداخت و سنگ تراشی را دید که با چکش و قلم به جان او افتاده است.!                                              خودت باش!


                                                                                                                                  پایان  

ادامه مطلب داستان آموزنده خودت باش - داستان یک سنگ تراش
داستان ,داستان جالب ,داستان آموزنده ,داستان طنز ,dastane jadid ,dastan ,new story ,new ,new 91 ,dastan jadid ordibehesht 91 ,داستان خنده دار ,داستان طنز جدید ,داستان طنز جدید اردیبهشت 91 ,داستان طنز اردیبهشت 91 ,داستان های خنده دار ,داستان های جدید ,داستان های اردیبهشت 91 ,داستان های طنز ,هواپیما ,داستان هوایی ,داستان های هوایی ,داستان های ترس و خنده ,داستان های ترسناک ,داستان های جدید اردیبهشت 91 ,داستا 91 ,داستان 91 ,دوربین مخفی ,بهترین داستان های اردیبهشت ماه ,بهترین و جدیدترین داستان ها ,جدیدترین داستان های 91 ,جدیدترین داستان های اردیبهشت ماه 91 ,داستان آموزنده جدید ,داستان بسیار زیبا ,داستان جدید ,داستان اردیبهشت ماه 91 ,داستان های آموزنده اردیبهشت ماه 91 ,داستان های آموزنده و جالب ,داستان های بسیار زیبا ,داستان های زیبای خواندنی ,داستان های اردیبهشت ماه 91 ,داستان های کوتاه جدید ,داستان کوتاه (درس زندگی) ,داستان کوتاه جالب ,داستان کوتاه جدید ,داستان کوتاه جدید اردیبهشت ماه ,داستان کوتاه اردیبهشت ماه 91 ,داستانک آموزنده ,داستانک جالب ,داستانک جدید ,داستان کوتاه برای وداع از زندگی ,داستان آفرینش بهشت بر روی زمین ,دو روز مهم در زندگی ,روز تولد ,داستان زندگانی ,داستان اردیبهشت 91 ,داستان و پیامک های اردیبهشت 91 ,داستان آموزنده خودت باش ,داستان آموزنده اردیبهشت 91 ,داستان جدید سنگ تراش ,داستان جدید خودت باش ,